Какъв е вашият Опел?
НА ФОКУС:
New Opel Zafira Tourer

New Opel Meriva

New Opel Antara
НАЧАЛО | Новини | Opel е най-добрият германски автомобилен производител

Opel е най-добрият германски автомобилен производител

Големина на шрифта: Decrease font Enlarge font
image Opel

Това е заключението на германското издание Auto Bild в неговия Отчет за качество 2008, който изследва 22 световни марки автомобили.

Както и през 2005 г. и 2006 г., Opel спечели най-много точки в областите надеждност, дълготрайно качество и удовлетворение на клиентите.

Според Auto Bild, за да се достигне до първото място в тези списъци, "са необходими подобрения във всички категории и в продължение на години,". За определянето на слабостите на моделите в този отчет, който изданието изготвя от 2001 година, тестовете с нови коли се разглеждат по-малко, а вместо тях се взима предвид поведението на автомобилите в продължение на период от 3 до 7 години.

Отчетът за 2008 година оценява качеството на автомобилите на базата на седем категории: в изследването е взето мнението на собствениците на 24 000 автомобила; прегледани са резултатите в отчетите на TÜV; проверени са гаранциите на автомобилите (в Германия Opel предлага 6-годишна гаранция на новите си автомобили от януари 2008); разгледани са кампаниите за привикване на автомобили за ремонт и постъпилите оплаквания в „кутията за предложения" на "Auto Bild" , както и отчетите от сервизите и дългосрочните тестове от екипа на изданието.

Специализираното списание със седалище Хамбург беше обсипано с похвали за Astra 1.9 CDTI, дори след 200 000 километра пробег. "Opel, най-надеждният - тази титла е наистина спечелена от нашата Astra." Няколко месеца по-късно Astra OPC 2.0 Turbo с 240 к.с. се класира на първо място за "спортен автомобил" след 100 000 километра.  "Нямаше дори един единствен проблем, който да опетни репутацията й. Такъв резултат не е имало в историята на нашите дългосрочни тестове."

Също така, през август, немското списание "auto motor und sport" описа Zafira 1.8 л след 100 000 километра пробег като солидна, надеждна и «лесна» за бюджета. "Това е добро основание да развеем знамето на Opel още веднъж."

Добави към: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Коментари ( публикуван):

Публикувай вашият коментар comment

Моля попълнете кода който виждате на изображението:

  • email Изпрати на приятел
  • print Версия за принтиране
  • Plain text Текстова версия
Етикети
Няма етикет за тази статия
Гласувай за тази статия
5.00